Kam na sjezdovky?


Lyžujete rádi? Potřebujete dětskou lyžařskou školičku? Jste nároční lyžaři? Láká vás rodinná dovolená na horách? Máme dobrou zprávu. Roubenka Javorka svou polohou uspokojí všechny lyžaře. Začátečníky, děti i zkušené borce.

  • Lyžařský areál Černá Říčka (0,5km) - nová kotva, přírodní i umělý sníh, dětská škola, sjezdovky dlouhé 2,4 km, noční lyžování, občerstvení, servis, parkování u sjezdovky, půjčovna, lyžujeme prosinec - duben. Příznivé ceny permanentek. Mapa areálu zde.
  • Tanvaldský špičák (4km) - 4 sedačková lanovka, 4x poma, kotva, 8,2 km sjezdovek všech úrovní, parkování zdarma, občerstvení, největší areál v Jizerkách, půjčovna, servis, lyžařská škola, skipasy, rodinné středisko, mapu naleznete zde, online kamera
  • Ski areál Harrachov (10km) - Čertova hora - jedno z nejnavštěvovanějších středisek v ČR. Areál je vybaven dvěma čtyřsedačkovými lanovkami. Najdete zde komfortní lyžařské podmínky, denní úpravu sjezdovek, dětskou školu, půjčovnu, servis, restaurace, skoky pro snowboard, dětský koberec, dětský kolotoč atd. Mapa areálu slibuje výborné lyžařské vyžití a skipasy lze zajistit také online.
  • Ski areál Paseky nad Jizerou (10km) - Sjezdovky celkově 10 kilometrů, 4 vleky a jedna kabinková lanovka, 2 snowparky pro snowboarding, ceník,  večerní lyžování, škola lyžování, půjčovna, restaurace a bufet. Vhodné pro nejmenší lyžaře. Navíc také nástupní místo pro běžkaře na krásné okruhy

Kam na běžky?

Jizerské magistrála a další trasy pro běžkaře. Pokud patříte mezi nadšence klasického lyžování, tak si určitě přijdete na své. V okolí Javorky se vám otevírá možnost pro krátké i dlouhé trasy. Populární Jizerská magistrála má zastávku přímo v Desné. Tedy nedaleko od Javorky.

  • Jizerská magistrála - Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově, do přírody Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory za zážitky a výkony. 
  • Malé kolečko - příjemné běžkařské odpoledne můžete strávit na tzv. Malém kolečku se startem v Bedřichově. Automobil můžete nechat cca 50 metrů od parkoviště. Pozor na zrádné restaurace. Aby váš výlet neskončil dříve, než vůbec začne.

V Jizerkách si zkrátka přijdou na své všichni, kteří milují bílou stopu. Další možnosti běžkaření naleznete  zde.


Kam na kolo?

V okolí Roubenky Javorka se nachází mnoho cyklostezek, které uspokojí náročné i hobby cyklisty. Jak silniční, tak i crossová cyklistika zde má své zastoupení. Nasedněte na kolo a z chaty vyrazte na některou z mnoha tras. A vemte s sebou děti ať pořád jen nedatlují do mobilů.
  • Cyklo Jizerská magistrála - Stejně jako na běžkách, tak i na kole můžete objevit krásy Jizerských hor. I vlétě jsou pro vás připraveny trasy, které můžete absolvovat i s dětmi. Nástupní místo nedaleko Javorky u přehrady Souš. Je zde parkoviště, kde můžete nechat vůz. Od chaty však pohodlně dojedete na kole a váš cyklovýlet po Jizerkách může začít.


  • Bike Park Rokytnice - pro náročnější cyklisty tu máme možnost sjezdové/trackovo downhillového zážitku. Najdete zde profi, hobby a také dětskou trať.
  • Cyklotrasa po Jizerských přehradách - Jistě dobře víte, že 4 km od chaty naleznete vodní skvost přehradu Souš. Pohodlně tak dojedete z chaty na kole a odsud můžete pokračovat na něco přes 40 km dlouhou trasu po nejkrásnějších přehradách Jizerských hor. Crossové a horské kolo zde využijete na maximum.

Typy na výlet

Pokud se vám nechce na kolo ani na lyže a pokud patříte mezi vyznavače výletů, kultury a nebo zábavy, tak jsou následující řádky určeny pro vás.

Vydejte se na Ještěd. Nádherná vyhlídka po celém kraji, restaurace s výbornou kuchyní a krásný zážitek z architektonické památky. To je Ještěd. Velice pěkná, hlavně pro děti je Liberecká ZOO. Při celedodenním výletu můžete spojit ZOO, IQ LANDII a také Aquapark Babylon.


Restaurace v okolí


Cukrárna Ledo - Tanvald - DOPORUČUJEME

Restaurace Bowling - Kořenov

Restaurace na Vyhlídce - Kořenov

Pension u Kocoura - Desná 

Restaurace d´Artagnan - Kořenov - česká a vegetariánská kuchyně


Obchody a služby

Cukrárna Ledo - Tanvald ( doporučujeme, výborná)

Lidl - Tanvald

Billa - Tanvald

Kik - Tanvald

Teta Drogerie - Tanvald

Bankomaty - Tanvald